Kabak Dionysos

Kabak Vadisi, 800 metre yüksekliğindeki sarp yamaçlar ile çevrili, kanyon biçimindeki vadi küçük çakıllı bir plaj ile sonlanmakta. Bu yapısı ile Türkiye’de ender rastlanan bir jeolojik yapıya sahip. Yüksek kayalar, akarsu ve deniz ile çevrelenmiş konumuyla, bitki ve hayvan türlerinin diğer bölgelere göç etmesi engellenmiş, ve izole kalması nedeni ile türler bölgeye özgü hale gelerek (endemik) diğerlerinden ayrı olarak evrimleşmektedir.

300 metrelik yükseltide ortaya çıkan pınarların oluşturduğu şelaleler, daha alt seviyelerdeki kaya basamaklarında bitki türlerinin yetişebilmesi için uygun ortamı yaratmaktadır. Bu sayede orman 50.000’in üzerinde birey ve dik yamaçlar arasında çeşitli ender bitki ve hayvan türleri barındırmaktadır. Kelebekler Vadisi’nin ününü aldığı kaplan kelebekleri (jessy Tiger) burada da yaşayan endemik türler arasında.

YİYECEK

Mutfağımızda farklı coğrafyalardan yemekler sunulmakta olup, yöresel malzemeler kullanılmaktadır. Maksimum 15 kişiye servisle sınırlandırdığımız mutfağımız kampımız gibi butiktir. Menü oluşturulurken misafirlerimizin istekleri göz önünde bulundurulur, sevdikleri yiyecekler sunulur. Sabah ve akşam yemeği dışında ekstra olarak istenilen saatte yemek siparişi verilebilir.

İÇECEK

Doğal hayatı en güzel şekilde deneyimleyeceğiniz Kabak Koyu’nda, Akdeniz’in meyveleriyle hazırlanmış meyve sularını günün her saati enerji depolamak için kullanabilirsiniz. Yöreden toplanan ada çayı, kekik, defne gibi bitkilerle hazırlanan bitki çaylarımızın tadına varabilirsiniz.

ULAŞIM

Uçakla gelmeyi tercih ederseniz Dalaman Havaalanı’ndan HAVAŞ otobüsleri ile son durak olan Fethiye Otogar’a ulaşabilirsiniz. Fethiye’ Otogar’a geldikten sonra ister taksi tutarak (sezona göre 100-140 tl arası değişmektedir) ister otogarın hemen dışında yer alan Carrefour’ın önünden kalkan, üzerinde FARALYA(KABAK) yazan dolmuşları kullanabilirsiniz. Dolmuşun son durağı Kabak Koyu’nun başında yer alan Last Stop Cafe’dir. Dolmuşlar 7.00 – 19.00 arası Fethiye merkezden Kabak Koyu’na her saat başı kalkmaktadır. Özel araçla gelen misafirlerimiz koyun girişinde araçlarını otoparka bırakmak zorundadırlar(günlük 3-5 tl). Koyumuza özel araç girişi kabul edilmediğinden bu noktadan sonra en fazla 10 kişi alan anlaşmalı 4x4ler ile koya iniş yapabilirsiniz. Aracın tek seferi 50 tl’dir ve bu ücret araç içindeki kişi sayısına bölünmektedir. Koya iniş için yürümeyi tercih ederseniz 20-30 dk arası sürecek patika yolu kullanabilirsiniz.

Kabak Koyu ve Dionysos’dan Görüntüler